Każdy chłopiec, nawet mały,

gdy jest zręczny, dzielny, śmiały

i jest dobrym przedszkolakiem,
może kiedyś być strażakiem!

K. Różecka

Dzieci z przedszkola z grup „Biedronki” z PP i ” Smerfy” z F1 dn. 10 maja 2018 roku wybrały się na bardzo ciekawą wycieczkę do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Staszowie.

W siedzibie straży  zostaliśmy  powitani  przez pełniących dyżur strażaków, którzy czekali na nasz przyjazd.

Na wstępie dzieci wysłuchały prelekcji na temat gdzie można bawić się bezpiecznie oraz jakie czyhają zagrożenia gdy nie będą przestrzegać tych zasad.

Przy okazji utrwaliły sobie numer do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112. Następnie zwiedziły stanowisko kierowania, w którym odbierane są zgłoszenia o pożarach lub wypadkach.

Później  jeden ze strażaków opowiadał o swojej pracy, która jest bardzo niebezpieczna
  i odpowiedzialna. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach trzeba dzwonić na numer alarmowy straży pożarnej, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków.

Największe zainteresowane wzbudziły jednak wozy strażackie. Dzieci mogły z bliska oglądać je oraz podziwiać wyposażenie jakim dysponują strażacy.

Mogły zobaczyć również całe umundurowanie, które zakładają do gaszenia pożaru oraz pokaz zjazdu po rurze do akcji ratowniczej a nawet usiąść na chwilę w wozie strażackim.

Za miłe spotkanie dzieci podziękowały wręczając laurkę i dyplom i życzyły wytrwałości  w codziennych zmaganiach z przeciwnościami losu.

Wizyta w Zawodowej Straży Pożarnej w Staszowie naszym przedszkolakom bardzo się spodobała a niektórzy chłopcy i dziewczynki już zaczęli snuć marzenia, jak dzielnymi strażakami będą
 w przyszłości. Ta wizyta z pewnością  na długo zostanie w ich pamięci.

Dziękujemy strażakom za miłe przyjęcie.

H.Bieniek