Bajki niezwykle działają na dziecięca wyobraźnię, odgrywają bardzo ważną rolę w życiu każdego dziecka w wieku przedszkolnym, a bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się barwny i radosny. Dlatego tradycyjnie w naszym przedszkolu 5 listopada 2018 roku  odbył się Światowy Dzień Postaci z Bajek.

W tym wyjątkowym dniu wychowankowie z grupy „Leśne Ludki”  przebrani w przepiękne bajkowe stroje znakomicie wcielili się w role bajkowych postaci. Na czele z Dobrą Wróżka i Kopciuszkiem wyruszyli do wszystkich grup przedszkolnych, aby ich zabrać do bajecznej krainy. W tym dniu zabawom, konkursom i tańcom nie było końca. Dzieci rozpoznawały bajki po przeczytanym fragmencie, rozpoznawały również bajkowe postaci, a także tytuły bajek po rekwizytach. Nasi podopieczni znakomicie poradzili sobie z rozwiazywaniem zagadek. Największym wyzwaniem dla starszych grup okazało się tajemnicze zadanie znajdujące się w czarodziejskim worku, musieli podjąć nie lada próbę, bowiem oddzielali kasztany od grochu.

W świecie bajek można spotkać przyjaciół, przeżyć wspaniałe przygody, a przede wszystkim pozbyć się lęku. W tym bajecznym dniu bajkowe postaci towarzyszyły wszystkim, rozweselając, zabawiając i poprawiając humor. Ten dzień na pewno pozostanie na długo w pamięci wszystkich przedszkolaków.

E. Sałata, B. Gołyska