Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas... I właśnie po to, aby w naszej grupie „Kotki” zagościła świąteczna atmosfera zorganizowaliśmy 19 grudnia 2018r. zajęcia otwarte z rodzicami.

Temat zajęć „Przy wigilijnym stole” miał wprowadzić dzieci i rodziców w nastrój zbliżających się świąt.

Głównym celem było poznanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, poznanie i utrwalenie nazw tradycyjnych potraw wigilijnych, rozwijanie umiejętności wypowiadania się na określony temat jak również rozwijanie umiejętności manualnych. Dzieci przywitały rodziców piosenką o świętach, zaprezentowały taniec przy piosence „Jingle Bells” oraz różne zabawy ruchowe. Na podstawie historyjki obrazkowej dzieci zapoznały się z tradycjami i zwyczajami związanymi ze świętami Bożego Narodzenia. Dowiedziały się jak wyglądają przygotowania do wigilijnej kolacji oraz jakie potrawy powinny znaleźć się na polskim stole wigilijnym. Rodzice również włączyli się w zajęcia poprzez zadawanie dzieciom zagadek słownych i zagadek dotykowo-obrazkowych związanych ze świętami Bożego Narodzenia  Dzieci wraz z rodzicami wykleili bombkę skrawkami papieru kolorowego. Był to naprawdę mile spędzony  czas, podczas którego dzieci i  ich rodzice wspólnie świetnie się bawili. Na koniec zajęć wszyscy razem zaśpiewali kolędę i złożyli sobie życzenia świąteczne.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za udział w naszych zajęciach.

Arleta Cieślik