Boże Narodzenie to najbardziej oczekiwane Święta przez nas wszystkich. W naszej placówce tworzymy sytuacje sprzyjające czynnemu uczestnictwu w tradycjach.                           20 grudnia w grupie „Leśne Ludki” odbyły się zajęci otwarte realizujące Roczny Plan naszego Przedszkola pod hasłem „ Spotkanie wigilijne” przybliżające tradycje świąteczne.

W pięknej bożonarodzeniowej scenerii przedszkolaki poznały zwyczaje świąteczne. Bliżej zapoznały się z  symbolikę świąt, miały okazję do samodzielnego tworzenia i strojenia choinki . Słuchając opowiadania „Wigilijna opowieść” zrozumiały tradycję obdarowywania prezentami, spożywania kolacji wigilijnej, trafiły na symbol Gwiazdy Betlejemskiej. Podniosła atmosfera udzieliła się wszystkim uczestnikom spotkania, z ogromną ekspresją i zaangażowaniem wszyscy aktywnie uczestniczyli w zajęciu poprzez rozwiązywanie zagadkowych zadań z tajemniczych woreczków. Okazały się one największym wyzwaniem dla przedszkolaków,  a także dla rodziców. Dzieci wprowadziły  zaproszonych gości w magiczną atmosferę śpiewając świąteczne pastorałki, składając im  życzenia i obdarowując ich wcześniej przygotowanymi prezentami.  Dopełnieniem całego wydarzenia było zajęcie miejsca przy odświętnie nakrytym stole, aby skosztować wigilijnych potraw, przygotowanych przez rodziców. Śpiewane kolędy, płonące świece i choinka towarzyszyły  wszystkim podtrzymując świąteczny nastrój pełen życzliwości i serdeczności. To spotkanie na długo pozostanie w pamięci, bowiem Wigilia to szczególna uroczystość w przedszkolu, to wyjątkowe wydarzenie, które integruje dorosłych i dzieci, wdraża do wspólnego, radosnego przeżywania świąt Bożego Narodzenia.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za obecność, pomoc i przygotowanie tak wielu wspaniałych i pysznych potraw wigilijnych.

E. Sałata