W dniach 4 – 5 czerwca 2019r. dzieci z grupy „Kotki”, Smerfy, Elfy z Przedszkola Publicznego w Połańcu Filia nr 1 gościły w Bibliotece Publicznej Miejsko-Gminnej w Połańcu.

Przedszkolaki z wielką radością poznawały to magiczne dla nich miejsce.

Dla większości z nich była to pierwsza wizyta w bibliotece. W tym tygodniu w bibliotece obchodzony jest XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie”. Dlatego w bibliotece pojawili się specjalni goście piłkarz pan Maciej Witek - sportowiec z drużyny „Czarni Połaniec” dyscyplina sportowa piłka nożna oraz siatkarz pan Marcin Golonka – trener piłki siatkowej. Panowie na początku spotkania opowiedzieli dzieciom jak stali się sportowcami. Oczywiście nie mogło się obejść bez czytania książek przez gości. Następnie zaproszeni goście zadawali przedszkolakom pytania na temat wysłuchanych utworów. Przedszkolaki podczas wizyty miały możliwość zapoznać się z ofertą biblioteki a pani bibliotekarka zachęcała je do założenia sobie karty czytelnika i wypożyczanie książek. Kolorowe stronice  książek wzbudziły ich ogromne zainteresowanie. Na zakończenie pełnego wrażeń spotkania dzieci otrzymały z rąk pana Macieja medale, który podziękował im za czynny udział w spotkaniu a także zachęcał do uprawiania aktywności ruchowej i wyboru jakiejś dyscypliny sportowej dla siebie oraz słodki cukiereczek od pań bibliotekarek. Dzieci obiecały, że w nowym roku szkolnym będą częstymi gośćmi w bibliotece. Przedszkolaki również podziękowały sportowcom za rozmowę, czytanie książeczki oraz za prezenty.

Serdeczne podziękowania dla pań z biblioteki za zaproszenie i za tak miłe przyjęcie przedszkolaków w Bibliotece Publicznej w Połańcu.

A. Cieślik