Przedszkole Publiczne w Połańcu Filia nr 1  w tym roku szkolnym

przystąpiło do projektu

„Mały Miś w świecie wielkiej literatury”

zorganizowanego przez panią Anetę Konefał i wydawnictwo Mac.

„Mały miś w świecie wielkiej literatury” to projekt, którego celem jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych

oraz podejmowanie różnych aktywności dzieci w toku realizacji zadań stawianych przez nauczyciela.

W trakcie trwania projektu odbywać się będą różne moduły w każdej grupie wiekowej. W każdym zadaniu najważniejszą rolę odgrywa wybrany przez każdą grupę miś - przyjaciel grupy. To ten pluszak przez cały rok będzie pokazywał dzieciom jak można połączyć naukę, zabawę i czytanie. Projekt będzie trwał od września 2019 do maja 2020r. Przed nami 8 różnych modułów.

Pierwszym najważniejszym zadaniem  jest wybranie misia - maskotki.  Miś zostanie wyposażony w dzienniczek, w którym rodzice wpiszą tytuł utworu, który został przeczytany, a dzieci wykonają pamiątkowy rysunek lub odrysują swoją dłoń (praca w domu).

W  kolejnym module nasz  Miś uczy dzieci wrażliwości społecznej oraz pomagania innym i odpowiedzialności za otaczający świat. Cały rok będą prowadzone różnorodne, aktywne działania na rzecz potrzebujących. Zachęci do działania rodziców dzieci, by wspólnie zrobić coś dobrego dla lokalnych społeczności.

Dzieci wspólnie z Małym Misiem będą rozwijać umiejętności porozumiewania się w języku angielskim. W tym roku również razem z naszymi misiami będziemy hucznie świętować Dzień Pluszowego Misia. W tym roku również przypada 30 rocznica przyjęcia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych Konwencji o prawach dziecka, dlatego Mały Miś zachęca dzieci i nauczycieli do przypomnienia podstawowych praw najmłodszych naszych pociech. Te zadania i wiele innych działań przygotował dla nas Miś.

Zachęcamy państwa do włączenia się w różnorodne akcje naszego przedszkola jak również do zgłaszania się w poszczególnych grupach do czytania bajek naszym dzieciom .

A. Cieślik