Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna,

odbywająca się zawsze w ostatnim tygodniu września - początkiem października,

która ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach,

a także uświadomić, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

Grupa „Elfy” miała przyjemność gościć w swojej sali dzieci ze świetlicy szkolnej „Pszczółki” ze  Szkoły Podstawowej w Połańcu wraz z nauczycielami p. Grażyną Kamińską i p. Emilią Kocur.

Podopieczni świetlicy zawitali do nas  7 października, aby opowiedzieć naszym przedszkolakom co to jest tabliczka mnożenia, pokazali kilka zabaw jak prosto można się jej nauczyć oraz nauczyły nasze dzieci mnożenia przez 0 i 1.

Dzieci z grupy „Elfy” bardzo czynnie brały udział w zabawach jak również poprawnie rozwiązywały wyniki mnożenia.

Zajęcia się im bardzo podobały i zaprosili naszych sąsiadów do częstszych wspólnych wizyt.

A. Cieślik