Przy blasku październikowego słońca w leśnej scenerii pod Kopcem Kościuszki w Połańcu,

dnia 15.10.2019r. odbył się „Przedszkolny plener rysunkowy”

pt: „Jesień oczami przedszkolaków”.

Z ogromnym zapałem i entuzjazmem dzieci rysowały otaczający je las i historyczny Kopiec Kościuszki.

W tym przedsięwzięciu wzięły udział przedszkolaki z Połańca, Łubnic,Ruszczy i Zrębina.

A wszystko to odbyło się w ramach projektu „Dla rzeki i lasu nie żałuję czasu”. Aby nikomu nie zabrakło zapału i inwencji twórczej czuwała Pani Jesień i Przyjaciel Przedszkola, Pan Konstanty Michorowski, który jest nie tylko kosynierem ale i artystą, rzeźbiarzem amatorem. Podczas pleneru powstały piękne prace, odzwierciedlające niepowtarzalne barwy jesieni. Dużą radość sprawiła dzieciom możliwość rysowania przy sztalugach malarskich, które zostały zakupione ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundacji Aktywizacji i Rozwoju w Staszowie. Dzięki temu wsparciu mogliśmy również wręczyć dzieciom nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.