18 października 2019r.  nasze przedszkole odwiedził specjalny gość - pani pielęgniarka Monika Strojnowska - mama Michałka.
Pani Monika  w bardzo ciekawy sposób opowiedziała nam, na czym polega praca pielęgniarki, jak jest trudna, a jednocześnie przynosi wiele radości.

Pani Pielęgniarka zaprezentowała dzieciom przedmioty potrzebne lekarzowi i pielęgniarce do codziennej pracy oraz wyjaśniła do czego służą. Pokazała strzykawki, igły, kroplówki, termometr, bandaże, ciśnieniomierz, stetoskop, glukometr i wiele innych ciekawych rzeczy. Demonstracja stetoskopu i możliwość posłuchania bicia serca wzbudziła ogromne zainteresowanie. Mama Michałka  przygotowała dla dzieci również specjalne zadanie sprawdzające stopień opanowania wiadomości, z którym dzieci poradziły sobie wyśmienicie. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i rodzinnej atmosferze.
Na koniec dzieci wręczyły pani pielęgniarce własnoręcznie wykonany upominek, dyplom oraz zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie. Pani pielęgniarka również podziękowała dzieciom za miłe spotkanie i rozdała im naklejki ”Dzielnego pacjenta”.

Dziękujemy za bardzo miłe spotkanie oraz profesjonalne przygotowanie i przeprowadzenie zajęć przez panią Monikę.

Zapraszamy i zachęcamy rodziców do dzielenia się swoją profesją lub hobby – czekamy...