W piątek 15 listopada w grupie „Elfy” odbyła się pierwsza lekcja w ramach, objętej honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, ogólnopolskiej akcji edukacyjnej “Dzieci uczą rodziców”.

Celem akcji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa wśród najmłodszych, popularyzacja postaw proekologicznych czy promocja aktywnego i zdrowego trybu życia, a także zachęcenie dzieci do rozmowy z rodzicami na tematy, które będą przedmiotem lekcji. W ramach tej akcji w każdym miesiącu  odbywać się będą zajęcia z zakresu bezpieczeństwa lub ekologii. W tym miesiącu - listopad tematem lekcji była „Niepodległa Polska”. Lekcja taka,  to podróż do czasów gdy Polska powracała na mapę Europy i świata. Dzieci poznały i utrwaliły sobie  symbole narodowe, dowiedziały  się kim byli ojcowie polskiej niepodległości, a „Katechizm polskiego dziecka” wszystkim dzieciom jest teraz bardzo znany. Z niecierpliwością wszystkie dzieci z grupy „Elfy” czekają na następne tematy.

Arleta Cieślik