Nasze przedszkole realizuje cykl spotkań dotyczących pór roku i związanych z nimi warunkami atmosferycznymi.

W ramach rocznego planu pracy dydaktyczno-wychowawczej i opiekuńczej na rok szkolny 2019/2020 pt. „My i ekologia czyli przyroda wokół nas” w Przedszkolu Publicznym w Połańcu Filia nr 1 odbyło się krótkie przedstawienie teatralne, w którym wystąpiły Zima – Ewelina Sałata, Śnieżynka – Beata Gołyska oraz Bałwanek – Ewelina Wojnarowska.

Wszystkie przedszkolaki zebrały się w sali Leśne Ludki, aby obejrzeć inscenizację dotyczącą kalendarzowej zimy i pogody z nią związanej. Dzieci porozmawiały o mroźnej porze roku i jej urokach. Obecni obejrzeli prezentację multimedialną wyświetloną na tablicy interaktywnej i utrwalili wiedzę dotyczącą zwierząt zapadających w zimowy sen oraz o ptakach, które mieszkają za oknami. Poznali nowe słowa: szadź oraz szron. Odważni dotykali lodu, odpowiadali na zagadki i pytania. Milusińscy uczestniczyli w zabawach ruchowych, a także tańczyli z zimowymi postaciami.

Zima, Śnieżynka i Bałwanek obiecali, że niedługo zagoszczą w Polsce na dobre. Zebrani rozeszli się do swych sal z nadzieją zobaczenia prawdziwej,  mroźnej i śnieżnej zimy.

Beata Gołyska