W niedzielę 19 stycznia 2020r. zgromadzeni w Kościele pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych parafianie, przeżywali raz jeszcze cud betlejemskiej nocy. Stało się to za sprawą przedszkolaków z grupy „Elfy”, które w piękny, dziecięcy sposób przedstawiły historię narodzin Jezusa. Dzieci przygotowały Panie E. Prajs, A. Cieślik.

W pięknych strojach przedszkolaki  śpiewały, tańczyły i recytowały. W przedstawieniu tradycyjnie wystąpiła Rodzina Święta – Józef, Maryja, Jezus, pasterze, trzej królowie, aniołowie i niesforne diabełki.  Klimat wigilijnej nocy podkreślił świąteczny wystrój kościoła oraz  kolędy i przepiękne, wzruszające pastorałki. Zaangażowanie dzieci, wierne odtwarzanie ról oraz niepowtarzalny klimat naszej świątyni sprawiły, że przedstawienie zostało bardzo ciepło przyjęte przez zgromadzonych mieszkańców naszego miasta, którzy nie szczędzili braw i miłych gestów. A kolęda „Maleńka miłość zbawi świat, maleńką miłość chrońmy z lękiem” była pięknym przesłaniem jasełek. Dzieci doskonale przekazały wartości takie jak miłość, wiara, szacunek do bliźnich, radość z narodzin Jezusa i zachwyciły lokalną społeczność wspaniałą grą aktorską. Słodki poczęstunek był dla dzieci miłą niespodzianką i nagrodą a słowa podziękowania księdza proboszcza miłym ukłonem w stronę dyrekcji, nauczycieli i pracowników. Mamy nadzieję, iż występ przedszkolaków na długo pozostanie w pamięci mieszkańców Połańca.

Ela Prajs