19 stycznia 2020r.w sali widowiskowej Staszowskiego Ośrodka Kultury odbył się 31. Regionalny Festiwal Kolęd i Pastorałek.

Celem festiwalu niezmiennie od wielu lat jest prezentacja dorobku artystycznego wykonawców oraz propagowanie tradycji wspólnego kolędowania.

W różnych grupach wiekowych reprezentowały się szkoły, przedszkola, parafie oraz instytucje kultury.

Koncertu wysłuchali licznie zgromadzeni mieszkańcy powiatu staszowskiego oraz przedstawiciele władz samorządowych.

Naszą placówkę reprezentowała grupa „Elfy” wraz z Paniami E. Prajs, A. Cieślik. Dzieci zaśpiewały pieśń „On jest królem”.

Przedszkolacy we wspaniałych świątecznych strojach wraz z Józefem, Maryją i Dzieciątkiem prezentowali się doskonale.

Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności wokalne i aktorskie.

Zgromadzona publiczność uległa magii przedszkolaków i gromkimi brawami nagrodziła nasz występ.

Był też słodki poczęstunek dla małych artystów.

Po zakończeniu festiwalu, organizatorzy wręczyli wszystkim wykonawcom pamiątkowe dyplomy, puchary oraz książki.

Ela Prajs