Kącik języka angielskiego

LUTY

Miesiąc styczeń 2018

Zapraszamy do kącika języka angielskiego

altaltaltalt

Swing Song

Here I go up in my swing

Ever so high.

I am the King of the fields, and the King

Of the town.

I am the King of the earth, and the King

Of the sky.

Here I go up in my swing …

Now I go down

A.A. Milne Now we are 6

published by Methuen & Co ltd, London

13th October 1927

Wiek przedszkolny to doskonały czas na rozwijanie umiejętności językowych. Głównym celem zajęć języka angielskiego w przedszkolu jest uwrażliwienie dzieci na język angielski. Poprzez osłuchanie się z brzmieniem języka angielskiego dzieci rozwijają umiejętność rozumienia mowy i poszerzają zasób słownictwa. Te sprawności staną się fundamentem dla rozwoju umiejętności komunikacyjnych na tym i na następnych etapach edukacyjnych. Zajęcia prowadzone są w formie zabawy, podczas której dzieci słuchają wypowiedzi w języku obcym w sytuacjach dla nich zrozumiałych, dzięki czemu domyślają się znaczenia zwrotu rozumiejąc całość sytuacji. Dzieci rozwijają kompetencje językowe ucząc się piosenek, wierszyków oraz oglądając historyjki.  Szczególną uwagę przywiązuje się do zachęcania dzieci do nauki poprzez pochwały i pokazanie, że nauka języka angielskiego może być ciekawą i przyjemną zabawą.