DWA DNI ŚWIĘTOWANIA W POŁANIECKICH PRZEDSZKOLACH…
25.03.2019

Dni są coraz dłuższe, temperatura coraz wyższa a za oknami pierwsze pączki i kwiaty. Chociaż pierwsze jej oznaki widzieliśmy już od kilku dni, dziś możemy powiedzieć to oficjalnie, że dzięki naszym przedszkolakom - mamy WIOSNĘ!

Jak co roku 21 marca wszystkie dzieci z Przedszkola Publicznego w Połańcu spotkały się na boisku szkolnym i uroczyście pożegnały zimę oraz powitały wiosnę. Aby podkreślić charakter tego dnia nasi podopieczni mieli ze sobą różnorodne wiosenne symbole. Pani Dyrektor Anna Kaniszewska wraz z Klaunem ( Anita Wróbel)pięknie przywitały wszystkich zgromadzonych przedszkolaków na boisku szkolnym. Dzieci piosenkami oraz wspólnym tańcem przywitały najpiękniejszą porę roku- Wiosnę (Ewelina Sałata). Nie zapomniały przy tym o uroczystym pożegnaniu Bałwanka (Katarzyna Materkowska) i Pani Zimy (Beata Gołyska).

Wizyta Koniczynek w SP w Połańcu
19.03.2019

W trosce o łagodne przekroczenie przez wychowanków progu szkolnego, nasze przedszkole współpracuje od wielu lat ze Szkołą Podstawową w Połańcu.

W ramach tejże współpracy Koniczynki wybrały się zwiedzić szkołę, w tym również świetlicę szkolną.  Przejście dziecka w nowe otoczenie, konieczność funkcjonowania w nowej i często obcej rzeczywistości szkolnej niejednokrotnie budzi u niego lęk, powoduje utratę poczucia bezpieczeństwa. Dlatego tak ważne było podjęcie, przez nas, działań adaptacyjnych dzieci do rzeczywistości szkolnej.

Dziękujemy Dyrektorowi Szkoły p. Gabrieli Zielińskiej za umożliwienie zwiedzenia szkoły,

jak i wszystkim paniom ze świetlicy za zorganizowanie wspaniałych zajęć!

Nasze sześciolatki już odliczają czas do pierwszego dzwonka!

!
04.03.2019

!!!!
28.02.2019

Nauczyciele dzieciom - „Legenda o toruńskich piernikach”
28.02.2019

W ramach Rocznego Planu Pracy Przedszkola „Piękna nasza Polska cała” realizujemy treści wychowania patriotycznego. Zapoznajemy dzieci z różnymi regionami naszego kraju, a także z legendami i opowiadaniami dotyczącymi przeszłości ważniejszych miast. Tradycja, a szczególnie żywe słowo, literatura i teatr spełnia ważną i pożyteczna rolę w rozwoju dziecka.

Dnia 27 lutego nauczyciele z Przedszkola Publicznego w Połańcu zaprezentowali w formie przedstawienia teatralnego „Legendę o toruńskich piernikach”. Spektakl ten obejrzały wszystkie dzieci z połanieckich przedszkoli oraz żłobka. Głównym celem przedstawienia było zapoznanie  z Toruniem – miastem, które słynie na całym świecie z wypieku doskonałych pierników, a także poznanie historii tajemniczej receptury „Toruńskich Katarzynek”.

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »