ATRAKCJE DLA DZIECI W NASZYM PRZEDSZKOLU
09.03.2018

Nasze przedszkole jest otwarte na nowe doświadczenia,

a dobro dziecka i jego wszechstronny rozwój to nasz priorytet.

Wiemy, że w swojej codziennej pracy musimy oddziaływać na wszystkie zmysły dzieci, dlatego w lutym oraz marcu bieżącego roku

zapewniliśmy przedszkolakom nowe, ciekawe wrażenia.

Tym razem ATRAKCJE przyjechały do naszej placówki…

 

 

8 lutego odbyło się przedstawienie pt. „Królowa Śniegu” w wykonaniu Teatru z Tarnowa. Było ono niezwykłe ponieważ zaprezentowane w nietuzinkowy sposób – byliśmy odbiorcami sztuki awangardowej – teatru cieni. Jedna z najbardziej znanych baśni Andersena wywołała w nas dreszcz grozy: podróż w głąb mroźnej krainy zła historia Kaja i Gerdy, którzy za sprawą okrutnej królowej zostają rozdzieleni a zrozpaczona Gerda wyrusza na poszukiwania przyjaciela. Spektakl ten, wykorzystując nowoczesną technikę, przeniósł młodego widza w baśniowy świat pełen tajemnic i magii. Działając na wyobraźnię dziecka, przekonująco opowiedział o sile przyjaźni i zwycięstwie Dobra nad Złem. Zilustrowanie bajki podziałało na nas wprost hipnotyzująco…

Kolejnym naszym nowym doświadczeniem było - mobilne oceanarium w wykonaniu firmy Fortex z Mielca. W dniach 6 marca mogliśmy zobaczyć podwodny świat. Zaletą tego projektu było połączenie funkcji edukacyjnej z rozrywką, co pozwala na edukację dzieci poprzez atrakcyjną formę nauki. Na początku spotkania odbyła się pogadanka na temat "darów morza", podczas której nie zabrakło pokazu muszelek, rozgwiazd, raf koralowych, małż itp. Następnie przedszkolaki odbyły niezwykłą podróż w głąb oceanu oraz miały możliwość zobaczenia jego licznych, fascynujących mieszkańców. Dzieci w oceanarium przebywały w specjalnej kopule. Każdy miał wrażenie jakby przebywał w głębi oceanu, dzięki pływającym wokół egzotycznym rybom i mieszkańcom raf koralowych. To była niezwykła morska podróż…

 

W naszym przedszkolu nie można się nudzić!

Staramy się uatrakcyjniać dzieciom czas

i cieszymy się, że możemy sprawić wiele radości naszym podopiecznym.

 

B.M.