W roku szk. 2017/2018 od listopada do marca przedszkolaki

z Przedszkola Publicznego w Połańcu bardzo aktywnie uczestniczyły

w konkursie  pt.: „Ziemia nie da sobie rady-segregujmy więc odpady”.

Konkurs organizowany był przez Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej

w Rzędowie. Realizowany w ramach projektu „Kultura segregacji” prowadzonego przez Rekopol Organizacje Odzysku Opakowań S.A., który jest Partnerem konkursu.

Celem konkursu było m. in.: kształtowanie nawyku segregacji , wzrost świadomości dotyczącej odzysku surowców wtórnych, poprawa stanu środowiska naturalnego.

Zasadą konkursu byłogromadzenie surowców wtórnych w następujących grupach: makulatura, plastik, szkło.

Prawidłowo zebrane surowce przygotowane do odebrania, zostały zważone

i odbierane przez podmiot odbierający. Za przebieg zbiórki surowców na terenie placówki oświatowej odpowiadał Dyrektor oraz koordynator konkursu.

W Konkursie uczestniczyli uczniowie przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz strażacy jednostek OSP z Regionu V woj. świętokrzyskiego.

W  dniu 11 maja 2018r.w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich odbył się „Piknik Ekologiczny w Rzędowie” pt: „Zobacz jak przetwarza się odpady w Świętokrzyskiem”, na którym odbyło się ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród.

W tym roku szkolnym w konkursie brało udział 30 placówek oświatowych.

I miejsce otrzymało Przedszkole Publiczne w Połańcu Filia nr 2 i wygrało tablicę interaktywną. Nagrodę odebrała delegacjaz przedszkola - dzieci i rodzice.

Uroczystość wręczenia nagród uświetniła młodzież oraz przedszkolaki z Tuczęp, Oblekonia, Szydłowa, Kurozwęk dając wspaniałe występy artystyczne. Dzieci zaprezentowały piosenki, wiersze o tematyce ekologicznej, nawołujące do dbania o otaczające nas środowisko naturalne i do konieczności segregacji odpadów, bo przecież... "Ziemia nie da sobie rady, segregujmy więc odpady"!

Serdecznie gratulujemy!

J. Kicińska