Mali strażnicy przyrody - tak bez wątpienia można nazwać naszych przedszkolaków z Przedszkola Publicznego w Połańcu wraz z filiami. Wszystko to za sprawą selektywnej zbiórki surowców wtórnych prowadzonej w naszym przedszkolu przez cały rok. Dzieci oraz ich rodzice zachęcani przez nauczycieli z wielkim zaangażowaniem włączyli się w akcje – wewnętrzną zbiórkę w przedszkolu oraz zbiórkę surowców do Rzędowa.

Celem konkursów było m. in.: kształtowanie nawyku segregacji, wzrost świadomości dotyczącej odzysku surowców wtórnych, poprawa stanu środowiska naturalnego.

Zasadą konkursu byłogromadzenie surowców wtórnych w następujących grupach: makulatura, plastik, szkło, aluminium, nakrętki.

Przynoszone ilości surowców wtórnych podane nauczycielom  w poszczególnych grupach były dokładnie zapisywane, tak aby móc wszystko podliczyć na koniec roku. I tak oto zostali wyłonieni najlepsi zbieracze w konkursie wewnętrznym w przedszkolu. Dzieciom z grup starszych dyplomy i upominki zostały wręczone podczas uroczystych pożegnań  z przedszkolem. Z kolei dzieci z  młodszych grup otrzymały je w zeszły czwartek. Serdecznie gratulujemy wszystkim przedszkolakom oraz ich rodzicom za aktywny udział i ogromne zaangażowanie  w zbiórkę surowców wtórnych.

P. Mazur