W ramach Rocznego Planu Pracy Przedszkola „Piękna nasza Polska cała” realizujemy treści wychowania patriotycznego. Zapoznajemy dzieci z różnymi regionami naszego kraju, a także z legendami i opowiadaniami dotyczącymi przeszłości ważniejszych miast. Tradycja, a szczególnie żywe słowo, literatura i teatr spełnia ważną i pożyteczna rolę w rozwoju dziecka.

Dnia 27 lutego nauczyciele z Przedszkola Publicznego w Połańcu zaprezentowali w formie przedstawienia teatralnego „Legendę o toruńskich piernikach”. Spektakl ten obejrzały wszystkie dzieci z połanieckich przedszkoli oraz żłobka. Głównym celem przedstawienia było zapoznanie  z Toruniem – miastem, które słynie na całym świecie z wypieku doskonałych pierników, a także poznanie historii tajemniczej receptury „Toruńskich Katarzynek”.

Monika Szywała