Dzień 3 czerwca 2019r. zostanie wyjątkowo zapisany w historii naszego przedszkola.

To wydarzenie  zostanie również zapamiętane przez najstarszych wychowanków opuszczających

niedługo mury przedszkolne. W sali grupy „Smerfy” w Filii nr 1 odbył się I Przedszkolny Turniej szachowy

o tytuł mistrza przedszkola. Turniej odbył się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec,

Pana Jacka Tarnowskiego, który odwiedził małych szchistów podczas Turnieju.

Sędziowali Pan Marek Pedyński oraz Pan Konstanty Michorowski, którzy profesjonalnie czuwali nad przebiegiem.

Wszyscy uczestnicy zostali bardzo miło powitani przez Panią Dyrektor Annę Kaniszewską,

a główny sędzia M. Pedyński zapoznał dzieci z regulaminem.

Gorąco uczestnikom kibicowały wychowawczynie, a pan Konstanty z uśmiechem i wiedzą wspierał szachistów.

Na zakończenie turnieju dzieci otrzymały słodki poczęstunek a dyplomy, medale i nagrody  - zostaną wręczone podczas Festynu Rodzinnego.

W zawodach wszystkie dzieci dzielnie podejmowały decyzje szachowe i tak naprawdę każdy z nich jest zwycięzcą, ponieważ każdy z nich rozgrywał swoje małe bitwy na polu szachowym. Mamy nadzieję, że turniej szachowy wpisze się na stałe do wydarzeń naszego przedszkola.

Gratulujemy dzieciom wspaniałych osiągnięć! Dziękujemy serdecznie Panu Markowi oraz Panu „Kosteczkowi” za ogromne zaangażowanie i pomoc w realizacji turnieju.