Dni są coraz dłuższe, temperatura coraz wyższa a za oknami pierwsze pączki i kwiaty. Chociaż pierwsze jej oznaki widzieliśmy już od kilku dni, dziś możemy powiedzieć to oficjalnie, że dzięki naszym przedszkolakom - mamy WIOSNĘ!

Jak co roku 21 marca wszystkie dzieci z Przedszkola Publicznego w Połańcu spotkały się na boisku szkolnym i uroczyście pożegnały zimę oraz powitały wiosnę. Aby podkreślić charakter tego dnia nasi podopieczni mieli ze sobą różnorodne wiosenne symbole. Pani Dyrektor Anna Kaniszewska wraz z Klaunem ( Anita Wróbel)pięknie przywitały wszystkich zgromadzonych przedszkolaków na boisku szkolnym. Dzieci piosenkami oraz wspólnym tańcem przywitały najpiękniejszą porę roku- Wiosnę (Ewelina Sałata). Nie zapomniały przy tym o uroczystym pożegnaniu Bałwanka (Katarzyna Materkowska) i Pani Zimy (Beata Gołyska).

Chociaż Zima nie chciała ustąpić to i tak musiała odejść, bo takim prawem rządzi się przyroda. Żeby to przyspieszyć zaśpiewaliśmy wspólnie piosenkę na pożegnanie dla Bałwanka i Zimy. Na zakończenie dzieci radośnie tańczyły  w wiosennym korowodzie, który poprowadziły Pani Wiosna, Pani Zima, Bałwanek i Klaun.

Było nam bardzo miło spotkać się razem a kolorowe wiosenne symbole niosły razem z wiatrem piosenki i wiosenne nastroje roześmianych przedszkolaków.

Nasze połanieckie przedszkolaki już na drugi dzień tj. 22 marca pięknie i radośnie obchodziły także ŚWIATOWY DZIEŃ WODY. W tym dniu w naszych przedszkolach królował kolor niebieski – stroje, balony, dekoracje. Podczas obchodów wody nie mogło zabraknąć Wodnej Wróżki z pomocnikami, którzy przeprowadzili wspaniałe atrakcje: teatrzyki froeblowskie, prezentacje multimedialne, bajeczki edukacyjne oraz zabawy ruchowe. Dzieci dowiedziały się jak racjonalnie korzystać z wody, jakie znaczenia woda ma dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt, roślin. Poprzez doświadczenia przeprowadzone w  każdej grupie, dzieci dowiedziały się, jakie właściwości ma woda, dlaczego jedne przedmioty toną, a co w wodzie się rozpuszcza itp.

W Dniu Wody uczyliśmy się, bawiliśmy się i eksperymentowaliśmy a towarzyszyło nam przy tym wiele radości!

Bardzo się cieszymy, że wspólnie przywitaliśmy Wiosnę i uczciliśmy Dzień Wody. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków, sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre, zazieleni łąki, drzewa i pozwoli rozkwitnąć kwiatom. Jesteśmy przekonani również, iż wszystkie przedszkolaki już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać, a więc nie marnujmy wody!

/K. Materkowska
A. Wróbel