Dnia 14.11.2019r. przedszkolaków z grup:

"Skrzaty", "Smerfy", "Słoneczka" i Kotki"

odwiedził gość: pani leśnik Anna Kamińska z Nadleśnictwa Staszów.

Na początku spotkania pani Ania zaprezentowała dzieciom swój mundur a następnie opowiedziała nam o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreśliła, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę i dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy. Pani Ania puściła dzieciom bardzo ciekawy film o zwierzętach leśnych żyjących w lesie, który wspólnie obejrzeliśmy. Podczas spotkania z panią leśnik dzieci zadawały  wiele pytań, na które z chęcią odpowiadała Serdecznie dziękujemy pani Kasi za wizytę. Celem spotkania było: zapoznanie dzieci z pracą leśnika, kształtowanie podstawowych zasad ochrony przyrody, pogłębianie wiadomości na temat ptaków i zwierząt żyjących w środowisku leśnym oraz uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw, jakie mogą zagrażać środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka.  Ciekawie przekazane informacje dotyczące natury oraz jej ochrony na długo pozostaną w pamięci przedszkolaków.

Arleta Cieślik