Dzień 25 listopada na stałe zapisał się w kalendarzu wydarzeń przedszkolnych. W tym właśnie dniu obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Mały, duży, bury, kolorowy czy milutki... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć.

Gdzie dzieci, tam pluszowe misie. Nie ma dziś chyba dziecka, które nie posiada swej ulubionej maskotki i nie ma pewnie takiego, które nie chciałoby świętować jego urodzin. Dlatego Światowy Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu organizujemy tak bardzo chętnie. W tym czasie dzieci biorą udział w różnych zajęciach, gdzie motywem przewodnim jest pluszowy niedźwiadek. Dzień Misia w przedszkolu to wyjątkowy dzień. Każde dziecko może przynieść ze sobą swojego ulubionego misiaczka, aby wspólnie z nim uczestniczył w zabawie. Tak było także w tym roku.

Na każdej sali misie towarzyszyły dzieciom podczas gier, zabaw przygotowanych przez wychowawców w poszczególnych grupach. Dzieci z radością opowiadały historie pojawienia się misiów w ich domach, każdy przedszkolak był bardzo dumny ze swojego pluszowego przyjaciela. Ciekawą atrakcją była też przygotowana misiowa fotobudka w której dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie. Bawiły się m. in. przy największych hitach misiowych piosenek. Z ogromnym zaangażowaniem powstały piękne prace plastyczne, które przystroiły przedszkolne korytarze. Dzień Pluszowego Misia był wspaniałą okazją do rozpowszechniania bajek i opowiadań o misiach i to nie tylko tych najsławniejszych, ale także tych mniej znanych. Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwe, iż mogły spędzić tyle czasu ze swoimi pluszowymi ulubieńcami oraz pokazać ich swoim koleżankom i kolegom z grupy. Dzień ten rozbudził również w nas dorosłych tęsknotę za czasami beztroskiego dzieciństwa...

K.Materkowska

A. Żak