Co roku, w listopadzie, czcimy jedno z największych wydarzeń w naszej historii odzyskanie niepodległości w 1918 roku. Radosna to data, bo przecież przyniosła Polakom zwycięstwo i upragnioną wolność, w tym roku nauczyciele z Połanieckiego przedszkola z okazji tak ważnego święta postanowili przybliżyć przedszkolakom historię naszego państwa i zaprezentowali w formie przedstawienia teatralnego,, Legendę o powstaniu państwa polskiego”. Głównym celem przedstawienia było zapoznanie dzieci z jedną z najbardziej znanych i popularnych legend o początkach państwa polskiego o trzech braciach – Lechu, Czechu oraz Rusie. Wszyscy oni wędrowali w celu znalezienia ziemi, na której mogliby się osiedlić. Pierwszy z braci - Czech - wyruszył na południe, drugi - Rus - wybrał ziemie położone na wschodzie. Trzeci z braci, Lech, pozostał na wskazanej przez białego orła ziemi i tam założył państwo polskie oraz wybudował wspaniały gród - Gniezno i uczynił jego pierwszą stolicą. To była wspaniała lekcja patriotyzmu. Poznaliśmy symbole narodowe: flagę, godło i jego historię. Gra aktorów, wspaniałe, barwne stroje oraz scenografia zostały nagrodzone dużymi brawami przez wszystkich widzów.

W rolę bohaterów legendy wcielimy się:

Narrator -  Katarzyna Materkowska i Jola Cebula

Lech - Monika Mikoda