W naszym przedszkolu pielęgnujemy każda inicjatywę, która daje możliwość integracji dzieci z otoczeniem w którym się wychowują. Dlatego niezmiernie cieszymy się ze współpracy ze Środowiskowym Domem Samopomocy w Połańcu. Wszystkie podejmowane przez nas działania podczas spotkań z Seniorami są okazją do wzajemnego poznania się i wzmocnienia więzi międzypokoleniowej.

W dniu 17.01.2020 roku  z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka gościliśmy w naszym przedszkolu Seniorów. Grupa „Kotki” zaprezentowała Jasełka natomiast  „Pszczółki” recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły do utworu „Maryneczka” potem złożyły życzenia i wręczyły prezenty zaproszonym gościom. Atmosfera, jaka towarzyszyła naszemu spotkaniu była niepowtarzalna. Dzieci włożyły mnóstwo serca i czasu w przygotowanie się do występów, by jak najpiękniej zaprezentować swoje umiejętności. Podczas słuchania „Piosenki dla dla babci i dziadka” w wykonaniu Pszczółek nie obyło się bez wzruszeń, emocji i łez zarówno u seniorów jak i pracowników przedszkola. W podzięce za program arystyczny oraz ciepłe przyjęcie Pani Kierownik Anna Konat przekazała na ręce Pani Dyr A. Kaniszewskiej pyszne domowe faworki dla małych artystów. Spotkanie dla wszystkich przyniosło wiele radości oraz obopólne korzyści. Dzieci doświadczyły uwagi i ciepła ze strony przyszywanych babć i dziadków. Długoletnia i systematyczna współpraca z seniorami – to wspaniała lekcja nauki akcentowania i tolerancji wobec ludzi starszych oraz uczucia empatii w stosunku do drugiego człowieka. Mamy nadzieję, że dzięki tym spotkaniom zachęcimy i nauczymy naszych przedszkolaków bezinteresownego i świadomego czynienia  dobra na rzecz innych.

K. Materkowska

A. Żak