Jest taki jeden dzień na który czekają wszystkie dzieci w przedszkolu. Rozmowy o tym dniu trwały już od kilku dni, aż w końcu 12 lutego o godzinie 13 odbył się oczekiwany przez dzieci Bal Przedszkolny. W tym dniu przenieśliśmy się do WIELKIEJ KRAINY BAJEK I BAŚNI.

Nauczycielki przedszkola wraz z rodzicami dołożyły wszelkich starań, by wystrój sali balowej wyglądała bajecznie, kolorowo i wprowadził dzieci w radosny, bajkowy nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu wodzireja Dj Marco, który zachęcał dzieci  do tańca z przygotowaną muzyką, która była skoczna i rytmiczna.  Muzyka porwała wszystkich do tańca w rytm samby, walczyka, "Kaczuch" i innych przebojów znanych dzieciom.  Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w tańcach.Pomysłowość rodziców nie miała granic. Przygotowali oni dla swoich pociech ciekawe stroje karnawałowe. Na balu, obok księżniczek, wróżek, rycerzy, muszkieterów, piratów czy żołnierzy - komandosów, pojawiły się postaci z ulubionych bajek: Czerwony Kapturek, Syrenka, Kot w Butach. Przepięknie przebrane dzieci z dumą prezentowały wymyślne stroje. Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Nawet niektóre panie z grup postanowiły przebrać się, co wywołało jeszcze większy uśmiech na twarzach naszych wychowanków.

Oczywiście znalazło się również coś dla spragnionych i zmęczonych, chwila relaksu przy poczęstunku i pamiątkowe zdjęcie. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej i bajkowej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom, a to było głównym celem tego balu. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok. Do domu dzieci wracały we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Połańcu Pani Gabrieli Zielińskiej za udostępnienie sali gimnastycznej oraz stołówki, dyrekcji CKiSz Pani Joannie Juszczyńskiej za wypożyczenie kolorowych materiałów, które ozdabiały ściany sali,  Dj Marco za wspaniałe poprowadzenie balu tanecznym krokiem oraz Panu Mariuszowi Kowalikowi za fotorelację z balu. Dziękujemy również rodzicom, którzy pomagali przystrajać salę balową oraz wszystkim którzy przyczynili się do tego, by ten czas był wyjątkowy i na długo zachował się w pamięci przedszkolaków.

Katarzyna Materkowska,

Anna Arczewska-Żak

Zapraszamy do fotorelacji Pana Mariusza Kowalika: https://onedrive.live.com/?authkey=%21AD5j1IxuuOrVZBA&id=C942A4CA75D8510F%2153657&cid=C942A4CA75D8510F