Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno!

Ciebie żegnamy, bo wiosnę witamy!

Tymi słowami pierwszego dnia kalendarzowej wiosny pożegnaliśmy zimę a powitaliśmy wiosnę… Już kilka dni wcześniej trwały przygotowania do tego dnia. Grupa 4latków przygotowała kukłę Marzanny i Panią Wiosnę. Wszyscy przedszkolacy zebrali się na placu przedszkolnym. Po odczytaniu listu od Pani Zimy z prośbą o odesłanie jej do Krainy Wiecznych Mrozów, wytypowane dzieci zapakowały Marzannę do worka, przykleiły duuuży znaczek, po czym paczka powędrowała na pocztę. Dzieci wypełniając swe zadania śpiewały piosenki, recytowały wiersze i przytaczały przysłowia… Wiele emocji wzbudziło szukanie Pani wiosny – tu najszybsi okazali się sześciolatkowie. Radość z odnalezienia i przyjścia wiosny dzieci wyrażały bawiąc się z nią i wesoło tańcząc. Po czym wszystkie dzieci uśmiechnięte i już tylko  w towarzystwie kolorowej Wiosny wróciły do przedszkola. Witaj Wiosno!!!