„Czysta Gmina – Wiosenne Sprzątanie” czyli udział przedszkolaków w przedsięwzięciu „Kompleksowy system gospodarki odpadami komunalnymi w Rzędowie gmina Tuczępy”. 22 kwiecień to dzień, w którym cały świat obchodzi uroczyście Święto Ziemi.   Żeby chronić przyrodę trzeba nie tylko o tym mówić, ale zacząć też i działać. Aby zmienić nastawienie człowieka do środowiska trzeba zacząć już od najmłodszych dzieci. Bowiem prawdziwe jest ludowe porzekadło: „Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał.” Nasze świętowanie rozpoczęliśmy zatem od rozmów, zabaw i zajęć z wychowankami na temat dbania o naszą planetę.Następnie poszczególne grupy wyposażone w foliowe worki oraz gumowe rękawice wybrały się na wielkie sprzątanie świata! Porządkowaliśmy plac przedszkolny, pobliskie osiedle oraz okolice leśne. Dzieci wykazały się ogromnym zapałem i zaangażowaniem podczas ciężkiej pracy! Było też wiele radości a nawet wyścigi albowiem każdy z wychowanków chciał się pochwalić największą ilością zebranych śmieci! Tegoroczna akcja była bardzo udana. Właśnie poprzez takie działania dzieci, a przez nich i dorośli uczą się postaw ekologicznych i otwartości na różnego rodzaju problemy dzisiejszego świata.

GRUPA KOTKI

GRUPA SŁONECZKA