14.03.2012 roku w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie odbył się I Festiwal Tańca „Tańczące przedszkolaki” zorganizowany przez Samorządowe Przedszkole w Pacanowie.

Regulamin konkursu ograniczał liczebność grup tanecznych – nie mogło być więcej niż 15 osób w zespole, wiec przedszkolaki z grupy 6-latków „Leśne Ludki” zostały podzielone na 2 zespoły.

Pierwszy zespół „Leśne Ludki I” zaprezentował układ taneczny „Kochające Czarownice”, drugi zespół – „Leśne Ludki II” przedstawił taniec „Kot Filemon”

Zespół „Leśne Ludki I” wytańczył wyróżnienie.

Układ „Kot Filemon” zdobył II miejsce i z Pacanowa dzieci z zespołu „Leśne Ludki II” wyjechały ze srebrnym medalami na szyi i z pięknym pucharem oraz licznymi pochwałami za przygotowanie dzieci, aranżację i choreografię.

Opiekunami grupy są panie: Barbary Stachury i Heleny Wawryk a muzykę i choreografię układów przygotowała pani Joanna Piteras.

Ogromne podziękowania należą się Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu za wypożyczenie strojów w których dzieci wytańczyły zwycięskie miejsca w konkursie.