W dniu 5 grudnia 2018r. pracownicy Przedszkola Publicznego w Połańcu oraz rodzicie przedszkolaków wystąpili na scenie Centrum Kultury i Sztuki prezentując bajkę pt. „Kopciuszek”. To mikołajkowy prezent, który już na stałe wpisał się w kalendarz przedszkolnych wydarzeń. Aktorzy zagrali dla publiczności dziecięcej z połanieckich przedszkoli dla dzieci z Domu Dziecka w Pacanowie, dla przedszkolaków z Ruszczy, Zrębina, Łubnic, Wilkowej, a także dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Połańcu oraz podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy. Natomiast o godzinie 17:00 tego dnia aktorzy wystąpili dla wszystkich mieszkańców Połańca.

W rolę tytułowego Kopciuszka wcieliła się Marlena Kwapisz, w roli macochy wystąpiła Monika Mikoda, siostry Kasieńka i Haneczka to Karolina Guzik i Anita Wróbel, a Królewicz – Ewelina Sałata. W pozostałych rolach  Beata Mika - Narrator; Patrycja Ścisłowska  - mieszczanka/królewna; Dominika Brozińska - Sklepikarka/królewna; Anna Koperska - mieszczanka/królewna; Ewa Strzelczyk -mieszczanka/królewna; Agnieszka Bujakiewicz - lodziarz; Agata Piekielniak -królowa; Halina Bieniek - król; Ewelina Wojnarowska - Herold; Dorota Rzepka - Wróżka sąsiadka/królewna Karolina Dach – ochmistrz. Nie lada sztuka zrobić z amatorów aktorów, a dokonała tego Pani reżyser Urszula Żurawska - nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej w Połańcu.
Wspaniałe przedstawienie spotkało się z dużym zainteresowaniem widowni, która wypełniła salę podczas czterech odsłon spektaklu. Dodało to splendoru, blasku całemu wydarzeniu w teatrze. Ten niecodzienny prezent wywołał uśmiech i zachwyt na twarzach publiczności. Cała sala kinowa tańczyła i śpiewała wraz z aktorami.
To wydarzenie kolejny raz pokazało jak przedszkole w Połańcu integruje rodziców, społeczność lokalną oraz placówki oświatowe nawet spoza terenu gminy.
Gratulujemy sukcesu! Wszystkim przedstawienie bardzo się podobało!

Tego dnia z okazji mikołajek przybyli do Połańca przedstawiciele Domu Dziecka w Pacanowie. Pobyt ich został odpowiednio zaplanowany, aby był jak najbardziej atrakcyjny. Na początek zostali zaproszeni do Biblioteki na zajęcia z tablicą interaktywną. Następnie obejrzeli bajkę w CKiSz  pt.:” Kopciuszek” w wykonaniu pracowników i rodziców Przedszkola Publicznego w Połańcu. Wiele radości gościom  z Pacanowa sprawiła zabawa z młodszymi koleżankami i kolegami w przedszkolu oraz spotkanie z Mikołajem, od którego dostały upominki. Rodzice dzieci ze wszystkich przedszkoli w Połańcu przekazali dla wychowanków Domu Dziecka w Pacanowie zebrane środki czystości.
Dzieci pełne radości i miłych wrażeń opuściły Połaniec. Dziękujemy dyrekcji Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej  im. A. Mickiewicza w Połańcu Pani Renacie Wójtowicz oraz  dyrekcji Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu Pani Joannie Juszczyńskiej, za pomoc w organizacji tej ważnej dla nas wszystkich wizyty.

Natomiast 6 grudnia 2018r. wszystkie dzieci z naszych połanieckich przedszkoli odwiedził Święty Mikołaj, który przyniósł wspaniale prezenty. Radość z wizyty tego świętego była ogromna. A uśmiech na twarzach dzieci to najlepszy widok na świecie!