Bez rodziców edukacja przedszkolna pozbawiona byłaby rodzinnego ciepła i pełnowartościowego rozwoju dziecka. W związku z tym, iż naszą misją jest min. stworzenie przedszkola rodzinnego, w którym rodzic jest partnerem, prosimy aby zechcieli Państwo wesprzeć nasze działania skierowane do dzieci swoją obecnością w przedszkolu. Wszystkich rodziców, którzy chcieliby opowiedzieć dzieciom o tym co robią w życiu zawodowym, chcących zaprezentować swoje umiejętności np. plastyczne czy muzyczne, czy też hobby, które mogą być dla dzieci ciekawostką – serdecznie zapraszamy do współpracy. Być może ktoś z Państwa ma możliwość zaproszenia dzieci do własnego miejsca pracy. Jesteśmy otwarci na propozycje – będziemy ustalać temat i termin prezentacji w przedszkolu.

Pamiętajmy, że to co dla nas dorosłych może być szarą codziennością,

dla dziecka może być niezwykłą przygodą!

Na nasze zaproszenie w grupie „Motylki” odpowiedział już tata Igorka, który 5 marca zaprezentował swój zawód oraz pasje. Pan Grzegorz to wszechstronny i aktywny człowiek – prowadzi zajęcia w Warsztatach Terapii Zajęciowej i przybył do nas ze swoimi podopiecznymi; jest także  kierowcą oraz posiada wiele pasji – gra w zespole muzycznym i oczywiście mieliśmy możliwość usłyszeć brzmienie gitary elektrycznej w jego wykonaniu.

Natomiast kolejnego dnia 6 marca odwiedziła nas pani fryzjerka – mama naszej koleżanki Madzi z grupy starszej.  Pani Monika zapoznała dzieci z tajnikami swojego zawodu z zakresu fryzjerstwa, pokazała wiele ciekawych narzędzi pracy.

7 marca przyszła do nas krawcowa – pracownik przedszkola - Pani Grażynka, która podzieliła się z nami swoją pasją. Przybyła do nas z całym ekwipunkiem, pokazała i opowiedziała o profesji krawcowej a nawet uszyła śliczną sukieneczkę dla naszej lali.

Do tej pory zgodnie tematyką miesięcznych planów pracy wychowawczo - dydaktycznej poznaliśmy zawód policjanta, lekarza czy kucharki. Teraz nasza wiedza wzbogacona jest także o muzyka, fryzjera czy krawcową. Dzięki tak interesującym spotkaniom poszerzamy wiedzę oraz zainteresowania dzieci na temat wybranych zawodów jak i wyrabiamy wśród przedszkolaków szacunek dla ludzkiej pracy, uświadamiamy znaczenie pracy w życiu człowieka czy pogłębiamy więzi rodzinne.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w realizacji tematyki tygodnia „Poznajemy zawody” Panu Grzegorzowi K. i jego podopiecznym, Pani Monice A. oraz Pani Grażynie O.

B.M.

G.P.