Podobny obraz

Przedszkole Publiczne w Połańcu Fili nr 1 grupy „Kotki” i „Leśne ludki” podjęło się zorganizowaniu po raz pierwszy akcji pt. „Mały  Miś w świecie wielkiej literatury”. Owa akcja jest częścią międzynarodowego projektu rozwijania czytelnictwa i współpracy między przedszkolakami autorstwa pani Anety Konefał- dyrektora Przedszkola Publicznego nr 1 w Kolbuszowej. Głównym celem  projektu jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa we współpracy  z przedszkolami, zachęcanie dzieci do czytania oraz przyczyniania się do kształtowania postawy otwartości na świat i poznawanie nowych ludzi.

Akcja rozpoczęła się 19.03.2019 i potrwa do 24.05.2019. Projekt  realizowany będzie w poszczególnych modułach:  Mały Miś – czytające Przedszkolaki tzw. wersja przedszkolna, Mały Miś uczy samodzielności , 100-lecie niepodległości. Pokaż radość Przedszkolaku!, Kulinarne warsztaty z Małym Misiem,  Kuferek Kreatywności Małego Misia,  Misiowe aktywności sportowe.  Wszystkie moduły opierają się na postaci Małego Misia – pełniącego rolę przewodnika po świecie literatury oraz na propagowaniu czytelnictwa. W miesiącu marzec w grupie „Kotki”  został zrealizowany jeden moduł:  Mały Miś – czytające Przedszkolaki  Dzieci wraz z nauczycielem wybrali  grupową maskotkę – Misia, który w roku szkolnym 2018/2019 odbędzie czytelniczą podróż po domach przedszkolaków. Misiowi zostało nadane imię. Mis będzie  wędrował po domach dzieci. Został wyposażony w dzienniczek, w którym rodzice wpiszą tytuł utworu, który został przeczytany, a dzieci wykonają pamiątkowy rysunek lub odrysują swoją rączkę. Pozostałe moduły będą realizowane w innych terminach.

Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych Rodziców do włączenia się do w/w projektu.

Arleta Cieślik