„Maj to życie, maj to kwiatki

Maj to także Święto Matki,

Maj w uczucia jest bogaty,

Bo się zbliża Święto Taty.”

„Mama” i „tata” to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego

i szczęścia. „Mama” i „tata” to pierwsze słowa każdego dziecka.

Dla małego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu,

należy więc troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem a rodzicem.

Chęć sprawiania przyjemności swoim najbliższym, okazywania im miłości  i przywiązania ma swoje odzwierciedlenie

w uroczystości jaką przygotowujemy każdego roku – to Święto Mamy   i Taty.

Ta wyjątkowa uroczystość w naszym przedszkolu odbywała się już  21-30 maja.

Sala przedszkolna stała się sceną, na której dzieci w pięknych strojach zaprezentowały bogaty program artystyczny.

Najmłodsze przedszkolaki „Motylki” i „Słoneczka” bawiły swoich gości montażem słowno-muzycznym.

Piękne wiersze szczególnie przeplatane tańcami dostarczyły gościom niezapomnianych wrażeń.

Dzieci z grup „Leśne Ludki”, „Kotki” oraz „Smerfy” zaprosiły swoich rodziców do „Krainy Baśni”.

Dzieci   z grupy „Elfy” postawiły na montaż słowno-muzyczny ujawniając talenty recytatorskie i wokalno-taneczne.

Rozbudzone zainteresowania teatralne miały swoje odzwierciedlenie  w zaangażowaniu dzieci, które wcieliły się w różne postacie z bajek.

Uwieńczeniem wszystkich spotkań był wspólny poczęstunek przy przepysznych ciastach.

Uczucia dzieci odnalazły swój wyraz w ofiarowanych rodzicom upominkach, podziękowaniach, najlepszych życzeniach, a przede wszystkim gorących uściskach i rodzinnej radości.