„Chociaż słońce jasno świeci

Trochę smutne są dziś dzieci

Czas uścisnąć sobie ręce

i pożegnać najgoręcej.

Dziś żegnajcie 6 latki

Przyszedł dla Was nowy czas.

Do nas przyjdą inne dzieci,

a my dziś żegnamy Was.

Miło było razem z Wami,

Bawić się tu zabawkami.

Teraz na Was czeka szkoła,

Dźwięcznym głosem dzwonek woła.

Kiedy będzie wolny czas

PROSIMY odwiedźcie nas!!!”

Pożegnanie 6-latków to czas niezwykły i niezapomniany, zarówno dla dzieci, rodziców, jak i dla całego przedszkolnego grona. Zakończył się bowiem dla niektórych 4-letni, dla innych troszkę krótszy okres przyjaźni, wspólnych zabaw i spotkań, wspólnej pracy.

Dnia 13 czerwca 2018 roku o godzinie 12.00  grupa „Kotki” zorganizowała uroczyste pożegnanie starszych kolegów z grup 6-latków: „Elfy”, „Smerfy”  kończących swoją edukacyjną przygodę z przedszkolem a od września wstępujących w szkolne progi.

Przedszkolaki pod kierunkiem wychowawczyń – pań Elżbiety Prajs i Arlety Cieślik przygotowały program artystyczny a dzieci zaprezentowały się wspaniale, recytując piękne wiersze, śpiewając piosenki oraz tańcząc wspólny taniec z dziećmi, które żegnają się już z nami. Absolwenci otrzymali podarunki od młodszych kolegów w postaci pięknych kwiatuszków z życzeniami na dalsze lata nauki w szkole. Po skończonej uroczystości wszystkie dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia i życzyli sobie wzajemnie bezpiecznych, słonecznych i udanych wakacji.

A. Cieślik