W poniedziałek tj. 16.09.2019 r., grupa "Leśne Ludki" realizowała tematykę "Jesteśmy bezpieczni".

W tym dniu odwiedził nas rodzic, który jest strażakiem pan Artur Szkudlarek.

Tata Olafka opowiedział o swojej pracy oraz zaprezentował strój strażacki, który zakładany jest do akcji, wyjasnił jego przeznaczenie.

Dzieci dowiedziały się o różnorodnych obowiązkach strażaka: poza ratunkiem z pożaru strażacy pomagają w trakcie powodzi i wypadku drogowego.

Pan Strażak przeczytał fragment wiersza J. Brzechwy pt. "Pali się!", który przedszkolaki z ciekawością wysłuchali i rozmawiali nt. jego treści. Atrakcją dla grupy była możliwość włożenia kasku.

Leśne Ludki  wiedzą co należy zrobić w razie pożaru, znają numer alarmowy, dbają o bezpieczeństwo swoje i innych. Milusińscy podziękowali panu Strażakowi za poświecony czas

ciekawe opowieści wręczając własnoręcznie wykonaną pracę.

Życzymy bezpiecznych i udanych akcji.

Beata Gołyska

Galeria: