Czytajmy dziecku 20 minut dziennie, codziennie!

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września.

W czwartek 26.09. 2019 grupa „Elfy” również włączyła się w tą akcję, do której zaprosili nas dzieci ze Świetlicy Szkolnej „Pszczółki” w Połańcu.

Nasi goście wychowankowie świetlicy przybyli do młodszych kolegów oraz koleżanek i zaprosili do wspólnego czytania i słuchania bajki pt. „Słoneczko”. Następnie dzieci ze świetlicy wspólnie z panią Emilią Kocur zaśpiewały piosenkę przy akompaniamencie gitary piosenkę  o zerówce. Czytanie na głos najmłodszym stymuluje także ich oraz wzbogaca słownictwo. Psychologowie podkreślają, że dziecko, któremu się czyta, uczy się słuchać, rozwija też zdolność koncentracji, chęć poznawania świata oraz zainteresowania. Tak spędzony czas wspólnie z dzieckiem procentuje w przyszłości, buduje wzajemne zaufanie i pozwala lepiej rozwiązywać problemy nastoletniego. Na koniec tak miłego spotkania grupa „Elfy” podziękowała dzieciom i wychowawcy za tak miło spędzony czas przy głośnym czytaniu wręczając symboliczny kwiatuszek.

A. Cieślik

Czytajmy dziecku 20 minut dziennie, codziennie!