Dzień 25.10.2019r. na trwale zapisze się w pamięci dzieci z grupy „Pszczółki” z Przedszkola Publicznego w Połańcu i z grupy  „Elfy” z Przedszkola Publicznego Filii Nr 1. W tym dniu przedszkolaki miały okazję pojechać do Kielc na Festiwal Otwartej i Kreatywnej Edukacji. Dzieci mogły skorzystać z warsztatów zorganizowanych przez różne instytucje i stowarzyszenia. Powstały więc m.in. piękne prace o tym jak wyglądały dawniej Kielce, uczestniczyliśmy w tworzeniu ozdób wiejskich ze słomy.

Spotkaliśmy Stasia i Nel, którzy zaproponowali grę na spostrzegawczość i oczywiście szybkość, w której przedszkolaki okazały się wyjątkowo sprawni.

alt

Przedstawiciele Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych  przedstawili nam informację o malutkim ale bardzo uroczym zwierzątku – popielicy szarej, która oczywiście jest gatunkiem objętym ochroną. Cieszyliśmy się bardzo, że spotkaliśmy Koziołka Matołka z Pacanowa, z którym można było pożartować i zrobić pamiątkowe zdjęcie. Na krótką chwilę mogliśmy się poczuć jak prawdziwi architekci, i zbudować drewnianą chatkę. Nie jeden raz patrzyliśmy przez mikroskop zamieniając się w odkrywców.

 

Również w tym dniu, Pani Dyrektor Anna Kaniszewska z przedstawicielami przedszkolaków odebrała Znak Jakości „Przedszkole Otwarte i Kreatywne 2019”, który otrzymała nasza placówka za stworzenie warunków dla rozwijania nieskrępowanej pasji i kreatywności swoich uczniów i nauczycieli. Wyróżnienie zostało przyznane za realizację projektu „Wielkanocne tradycje przedszkolaków” przez Europejskie Stowarzyszenie Dialogu Edukacyjnego.

Wszystkie wydarzenia z tego dnia utwierdziły nas w przekonaniu, że najlepsza dla dzieci jest nauka przez zabawę!

Anna Arczewska-Żak