Grupa „Skrzaty” z Przedszkola Publicznego w Połańcu zachęciła wszystkich do wzięcia udziału w charytatywnym konkursie dla szkół, przedszkoli oraz burs

”Ile waży Święty Mikołaj 2019„. Głównym zadaniem konkursowym była zbiórka jak największej (najcięższej) ilości bilonów. Poza ilością monet oceniany był również najciekawszy sposób przeprowadzenia akcji.

Nauczycielki z PP: A. Wróbel, M. Mikoda,  J. Kus-Mazur, M.Kwapisz, J. Cebula, K. Materkowska, A.Arczewska-Żak, D.Golonka zorganizowały teatrzyk pt.”Legenda o powstaniu państwa polskiego”- w ramach którego pieniążki zbierał sam Orzeł Biały.

Z dumą oświadczamy, że na 287 placówek biorących udział w konkursie nasze Przedszkole otrzymało nagrodę w kategorii grup, które przeprowadziły zbiórkę w najciekawszy sposób. W nagrodę otrzymały „Bum bum rurki”.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

Miło jest nam poinformować ,że w Ogólnopolskim Konkursie dla Nauczycieli „Pomóż mi zrozumieć i poprawnie mówić - pomoc dydaktyczna do terapii pedagogicznej i logopedii” organizowanym przez Przedszkole Miejskie NR 192 w Łodzi  nauczycielka naszego przedszkola Anna Arczewska-Żak otrzymała pierwsze miejsce.

„Zakręcone zwierzątka” to tytuł pomocy dydaktycznej autorstwa Pani Ani:

Nauczycielki Katarzyna Nowińska-Karaś i Marlena Witkowska zaangażowały się w konkursy ogłoszone w  mediach społecznościowych, w których za otrzymane polubienia pod komentarzami wygrały w pierwszym konkursie trzy książki M. Kurczyńskiej „Obudź w dziecku olbrzyma”,”101 porad rodzicielskich część 1:potencjał intelektualny i emocjonalny dzieci oraz emocje przy stole”,”101 porad rodzicielskich część 2:rodzic, rodzeństwo i relacje w rodzinie” pozycje książkowe, które pomogą zrozumieć świat widziany oczyma dziecka i utrwalić prawidłowe postawy społeczne.

Drugi natomiast konkurs na podstawie podobnych zasad konkursowych pt ”Podaruj ukulele dla Twojego przedszkola”, w którym nasze Przedszkole wygrało ukulele- gitarę, która uatrakcyjni niejedne zajęcia umuzykalniające.

W ramach Konkursu „Opowiedz..”, który był organizowany przez Ośrodek „Działaj Lokalnie” placówka zdobyła pierwsze miejsce a tym samym pozyskała voucher w wysokości 500 zł na zakup roll up i dysku zewnętrznego.

Cieszymy się, że nasze osobiste sukcesy przyczyniają się do rozwoju Przedszkola, a  tym samym jest nam niezmiernie miło gdy można przy tym wspierać oddziaływania wychowawcze naszych małych podopiecznych.

Przedszkole Publiczne w Połańcu