W naszym połanieckim przedszkolu w Fili nr 2 już od wielu, wielu lat kultywowana jest tradycja Bożonarodzeniowa poświęcona jasełkom. W tym roku jak i w każdym poprzednim dzieci z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowywały występ. W jasełkach wzięły udział dzieci 5 i 6 letnie z grupy Koniczynki, a na premierę dn. 11.01.19r. zaprosiliśmy rodziców, opiekunów i nasze panie dyrektor. Emocje sięgnęły zenitu, gdy nadszedł czas wyjścia na scenę. Publiczność nie zawiodła, a mali artyści stanęli na wysokości zadania. Przygotowany przez nas spektakl zatytułowany „Bajkowe jasełka” miał szczególnyi wyjątkowy charakter. Oprócz tradycyjnych postaci związanych z szopką betlejemską, czyli Maryi, Józefa, pasterzy przez scenę przewijało się wiele barwnych, bajkowych postaci, m.in. Dziewczynka z zapałkami, Jaś i Małgosia, Czerwony Kapturek, Sierotka Marysia, Calineczka i Smerfik. Narratorami byli aniołowie a piękne pastorałki Jezuskowi prócz postaci śpiewał chór dzieci.

W tym ważnym dniu wspieraliśmy akcję charytatywną WOŚP.
Dziękujemy wszystkim darczyńcom za przekazanie cegiełek!alt