Nasze przedszkolaki odwiedzają zwierzaki!
10.06.2019

W miesiącu maj  i czerwiec 2019r. na wycieczkę do ZOO Leśne Zacisze w Lisowie wybrały się dzieci ze starszych grup 4-5-6 - latków z Przedszkola Publicznego w Połańcu, Filii nr 1 i Filii nr 2. Oczywiście zamówiona pogoda nas nie zawiodła i z pierwszymi promykami słońca dzieci wsiadały do autokarów, w pełni uśmiechu i ogromnie podekscytowani czekającymi je atrakcjami, a tych było w zwierzyńcu, nie mało!

Leśne Zacisze mieści się w malowniczo położonym terenie otoczonym lasem. Status ogrodu zoologicznego uzyskało w 2016 roku. Obecnie posiada około 90 gatunków zwierząt na terenie 23h. Dzieci najpierw zaznajomiły się z regulaminem przebywania w ZOO, a następnie rozpoczęły zwiedzanie gdzie mogły obejrzeć różne gatunki ptaków i zwierząt zarówno tych domowych jak i tych bardziej egzotycznych.Podczas wycieczki dzieci poznały wiele nowych gatunków zwierząt, m.in. surykatki, zebry, strusie afrykańskie, emu, daniele, osły, kozy, owce, lamy, wielbłąda, jeżozwierza, szopy pracze, kuce szetlandzkie, konie, małe lwy, które wzbudziły duże zainteresowanie wśród dzieci oraz różnego rodzaju dzikie i kolorowe ptactwo z pięknymi pawiami na czele, które przechadzały się dumnie wśród zwiedzających. Przyglądanie się zachowaniu różnych zwierzątek budziło wśród dzieci wiele pozytywnych emocji, co chwilę dało się słyszeć śmiech wśród naszych podopiecznych.

Po zwiedzaniu dzieci oddały się wesołej  zabawie na placu zabaw. Opiekunowie zadbali również o czas wspólnej zabawy, były gry z piłką, wyścigi między ogromnymi szachami i berek na zielonej polanie a nawet mecz piłki nożnej. Nie zabrakło uwielbianych przez dzieci trampolin, basenu z piłkami, karuzeli czy parku linowego. Wspólny posiłek na świeżym powietrzu znikał w mgnieniu oka.

Z poczuciem dumy z bycia częścią społeczności przedszkolnej i z niezapomnianymi wrażeniami, żegnaliśmy to urocze miejsce. Wszystko co dobre szybko się kończy... ale pewnie jeszcze tam wrócimy…

 

Anna Koperska

Dorota Golonka

Katarzyna Materkowska