Tańce, hulanki, swawole – tak się bawi przedszkole!
11.06.2019

Sielankowa zabawa i uśmiechnięte twarze dzieci oraz rodziców to obrazki które można było zauważyć podczas Pikniku Rodzinnego, który odbył się na boisku szkolnym dnia 06.06 2019r.

Piknik odbył się w ramach programu Dni Rodziny, który finansowany był przez Urząd Miasta i Gminy Połaniec.

Doroczny Festyn Rodzinny rozpoczęła organizatorka przedsięwzięcia Pani Dyrektor Przedszkola Publicznego w Połańcu – Anna Kaniszewska.


Celem imprezy było zachęcanie rodziców do wspólnych zabaw ze swoimi dziećmi, a także dostarczenie uczestnikom festynu wielu okazji do radości, śmiechu i dobrego nastroju. Tegorocznej imprezie przyświecał także drugi cel – pomoc chorej Tosi Stępień. Cała społeczność przedszkolna i żłobkowa oraz przyjaciele całym sercem wspierali akcję  - wolontariusze dzielnie zbierali fundusze do puszek dla chorej dziewczynki. Na stoiskach z pysznościami  oraz na „bazarku” zabawkowym można było wrzucić do puszki symboliczną złotówkę i przyznamy, że hojne gesty mocno zasilały blaszane puszki.

To magiczne popołudnie zgromadziło przedszkolne dzieci, rodziców, rodzeństwo, dziadków i babcie, ciocie… a także rodziny i dzieci ze Żłobka „Kraina Malucha” oraz rodziny naszych przyszłych przedszkolaków.

Naszymi gośćmi byli: Pan Jacek Tarnowski – Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec oraz Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Pan Krzysztof Zając. Nie zabrakło oczywiście naszego przyjaciela kosyniera Pana Konstantego Michorowskiego, który był honorowym gościem.

Dla tych, którzy odwiedzili nasze przedszkole przygotowano wiele atrakcji. Miłym akcentem było wyłonienie zwycięzców i wręczenie nagród uczestnikom I Przedszkolnego Turnieju szachowego o tytuł mistrza przedszkola. Mali szachiście stanęli na podium i otrzymali medale, dyplomy i nagrody. Następnie został rozstrzygnięty także fotograficzny konkurs konkursu rodzinnego „W rodzinnym obiektywie – najpiękniejsze zakątki Polski”.  35 przepięknych fotografii można było zobaczyć na wystawie, a rodziny za włożony trud w ich wykonanie nagrodziliśmy dyplomem i prezentami.

Pogoda również nam sprzyjała i przede wszystkim atmosfera była wspaniała. Fantastyczną zabawę zapewnił zespół muzyczny PATIGO pod kierunkiem Pawła Goronia, który bawił nas muzyką taneczną jak przystało na wodzireja. Wspaniała aura pozwoliła na przeprowadzenie licznych konkursów zarówno dla dzieci jak i rodziców. Bardzo duże zainteresowanie wzbudził pokaz baniek mydlanych, które fruwały nad boiskiem mieniąc się wszystkimi kolorami tęczy. Z dużym zaciekawieniem dzieci brały udział zabawach z piłkami, przelewaniu wody itp.

 

Na przedszkolnym stoisku „zdrowej żywności” można było skosztować wspaniałych pyszności, które specjalnie na tę okazję przygotowały mamy, babcie przedszkolaków oraz pracownicy kuchni z przedszkola. Na zwolenników owoców czy produktów bogatych w ziarna czekały ciasteczka i ciasta czy kompot truskawkowy – bardzo dziękujemy za zaangażowanie rodzicom!

W sposób szczególny wspieraliśmy chorą Tosię, dlatego w tym celu utworzyliśmy na festynie „bazarek” z zabawkami, maskotkami, książkami, grami, puzzlami, które można było zakupić w dogodnej cenie. Wszystkie wyeksponowane przedmioty były wynikiem ogromnego zaangażowania rodziców, którzy chętnie włączyli się w akcje i przynosili rzeczy – za co pięknie dziękujemy!

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się Kącik Zabaw, z dużymi klockami do budowania, kolorowym origami, grami stolikowymi. Podczas festynu dzieci mogły skorzystać z malowania twarzy. Piękne malowidła zdobiły buźkę niejednego malucha.

Dorośli uczestnicy festynu mogli zmierzyć ciśnienie oraz sprawdzić poziom cukru w punkcie medycznym u Pań pielęgniarek Teresy i Eli.

Rodzice mogli również wziąć udział w losowaniu - szczęśliwcy np. wybiorą się na pizze czy kebab, do salonu fryzjerskiego, na lody itp. Dziękujemy serdecznie sponsorom!

Mamy nadzieję,że sprawiliśmy Dzieciom i Rodzinom wiele radości i  przyjemności w tym dniu….W miłej atmosferze czas festynu szybko minął. Z tej imprezy pozostanie wiele fotografii, dzięki czemu wspaniała zabawa i niecodzienna atmosfera zostaną na długo w pamięci wszystkich uczestników naszego festynu.

Jednak najważniejsze jest to, że udało się nam wesprzeć chorą dziewczynkę Tosię – wspaniała integracja pozwoliła nam zebrać 3271 zł.

Cieszymy się, że udało się zachęcić do wspólnej zabawy dzieci, rodziny, pracowników przedszkola a nawet środowisko osiedlowe.

 

Wszystkim uczestnikom festynu dziękujemy za cudowną zabawę!!

Dzięki takim inicjatywom możemy wspólnie mile spędzić czas i pomagać!

 

 

 

Link do zdjęć

 

Przedszkole Publiczne w Połańcu