ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA DLA KAŻDEGO PRZEDSZKOLAKA
27.09.2019

Ziemniaki do ogniska wrzucamy
I do wspólnej zabawy wszystkich zapraszamy!!!”

 

Takie hasło towarzyszyło wszystkim wychowankom z Przedszkola Publicznego w Połańcu podczas corocznej imprezy zorganizowanej 24 – 25 września 2019r. na działkach „Relaks”. Na wszystkie dzieci czekało tu wiele atrakcji min. ogromne ognisko, spotkanie z panią jesienią, spacer, wesołe zabawy…  Przy unoszącym się w powietrzu zapachu pieczonych ziemniaków, czas umilały dzieciom przygotowane przez panią Jesień oraz jej pomocnika jeża zabawy, zagadki oraz degustacja zdrowych koreczków owocowych. Wiele radości sprawiły też dzieciom wędrówki po ogrodach działkowych, gdzie podziwiały przepiękne kwiaty, wspaniałe okazy warzyw i owoców, obserwowały jesienne prace polowe, poznały tradycje ludowe min. wykopki.

 

W oczekiwaniu na degustację pieczonych ziemniaków dzieci z twarzami pełnymi uśmiechu śpiewały piosenki, bawiły się wesoło z chustą animacyjną, z piłkami… Podczas imprezy nie zabrakło też wspólnych zabaw przy muzyce o tematyce jesiennej.
I nadeszła pora na bohatera dzisiejszego dnia – ziemniaka wprost z ogniska! Świeżo upieczony smakował wybornie! Zatem apetyt dzieciom dopisywał! I tak zadowoleni, nieco zmęczeni wróciliśmy do przedszkola. Te dwa jesienne  dni pachnące pieczonym ziemniakiem były bardzo udane i dostarczyły wszystkim wiele radości i pozytywnych wrażeń.  

Serdecznie dziękujemy działkowcom za udostępnienie okrąglaka.
Szczególne podziękowania kieruje Pani Dyrektor Anna Kaniszewska i Wicedyrektor Beata Mika dla rodziców – za pomoc, zaangażowanie i bardzo liczne wsparcie.

 

E. Prajs