W dniu 29 listopada nasze przedszkole odwiedziła pani Agata Włoch wraz ze swoimi podopiecznymi ze schroniska dla zwierząt "Czekadełko" w Wadowicach Dolnych k/ Mielca.

Pani Agata opowiedziała przedszkolakom jak wygląda dom tymczasowy dla zwierząt oraz jak można pomóc jego mieszkańcom przetrwać ten niepewny dla nich czas.

Przedzkolaki dowiedziały się w jaki sposób należy dbać o zwierzęta,  aby czuły się ważne
i kochane a przede wszystkim by były zdrowe. Ponadto zdobyły wiedzę z zakresu samoobrony przed atakującym psem.

Dzięki takim spotkaniom organizowanym w przedszkolu  dzieci uczą się opiekuńczości i wrażliwości wobec cierpiących zwierząt.

Dzieci wraz z rodzicami włączyli się do zbiórki zorganizowanej w przedszkolu: przyniesiono karmę, koce oraz ręczniki. Na ręce pani Agaty przekazaliśmy wszystkie dary przyniesione przez dzieci dla zwierząt. Każda puszka karmy to dla podopiecznych schroniska wielka pomoc i radość, która pomaga ocalić kolejne zwierzę. Prosimy o dalsze wspomaganie schroniska przynosząc dary dla zwierząt.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie naszej akcji.

W. Ziętarska