alt

„Wśród nocnej ciszy

głos się rozchodzi:
Wstańcie, pasterze,

Bóg się wam rodzi…”

 

      Okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości, refleksji, nadziei.

W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i  rytuałów świątecznych.

Jednym z nich są Jasełka czyli widowisko o narodzeniu się Pana Jezusa.

Dnia 17.12.2019 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Ruszczy odbył się I Międzyprzedszkolny Przegląd Jasełek. Z  połanieckich przedszkoli wzięło udział trzy grupy: grupa „Kotki” z Przedszkola Publicznego z wychowawczyniami p. Janiną Sobierajską i p. Moniką Szywałą, grupa „Elfy” z Przedszkola Publicznego Filia nr 1 z wychowawczyniami p. Elżbietą Prajs i p. Arletą Cieślik oraz grupa „Koniczynki” z Przedszkola Publicznego Filia nr 2 z wychowawczyniami p. Jolantą Marczewską i p. Wiolettą Ziętarską.  Świąteczny nastrój podkreśliły niecodzienne stroje dzieci, bożonarodzeniowa dekoracja sali. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtworzyli swoje role , prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Na koniec panie  dyrektor  Małgorzata Łukaszek i Anna Kaniszewska  podziękowały wszystkim młodym artystom za udział w przeglądzie jasełkowym i złożyły życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.  Każde dziecko dostało coś słodkiego, kolorowankę i aniołka symbolizującego narodzenie Pana Jezusa. Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie , recytowane wierszyki, kolędy i pastorałki, dzięki którym stworzyły wspaniałą świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz wzmacniają serdeczne relacje między nami.

Serdeczne podziękowania również należą się rodzicom naszych przedszkolaków za pomoc w przygotowaniu strojów jak również za przywóz dzieci na występ jasełkowy.

      

                                                                                                  Arleta Cieślik

Zdjecia pod linkiem:

https://www.facebook.com/pg/zpowruszczy/photos/?tab=album&album_id=835781813502349&__tn__=-UC-R