„Wiatr w żagle - POMAGAMY, bo to  jest bardzo proste” - takie hasło towarzyszyło Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym roku Orkiestra grała już po raz 28. To już kolejny rok, kiedy to Przedszkole Publiczne w Połańcu i Żłobek „Kraina Malucha” przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji WOŚP. Zagraliśmy„Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”. Zgodnie z ideą zbiórki, pieniążki zbierano na zakup najnowocześniejszych  urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.  

 

Na tę okazję w dniach od 8 do 10.01.2020 r. zostały przygotowane przepiękne „Jasełka”.  Grupa „Kotki” przedstawiła jasełka dla przedszkolaków z Przedszkola Publicznego
w Połańcu i wychowanków Żłobka. Grupa „Elfy” zaprezentowała się przedszkolakom
z Przedszkola Publicznego w Połańcu Filii Nr 1. Grupa „Koniczynki” przedstawiła jasełka dla  dzieci z Przedszkola Publicznego w Połańcu Filia Nr 2.

 Dzieci przypomniały historię narodzin Jezusa, zaśpiewały polskie kolędy, pastorałki
i zatańczyły do świątecznych piosenek.

Biletem wstępu było oczywiście symboliczne „serduszko” WOŚP.

Dzieci, znając dobrze cel, jaki przyświeca zbiórkom organizowanym przez WOŚP, chętnie dzieliły się swoimi oszczędnościami z potrzebującymi.

Na zakończenie Pani Dyrektor Anna Kaniszewska przypomniała wszystkim przedszkolakom, że nawet najmniejszy grosik to dar od serca, który dla wszystkich chorych ma ogromne znaczenie.

 

Dzięki wspólnemu zaangażowaniu udało nam się zebrać rekordową kwotę: 11909,71 zł

Żłobek w Połańcu „Kraina Malucha” – 1839,67 zł

Przedszkole Publiczne w Połańcu wraz z filiami – 10070,04 zł

 

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

Justyna Kuś-Mazur