„Marchew, jabłko i sałatka

To jest przysmak przedszkolaka

Przedszkolaki to są chwaty

Bo nie jedzą z cukru waty

Aby zdrowi, silni byli

w moc witamin uwierzyli!”

17 października w grupie „Skrzaty” odbył się „Jesienny piknik witamin”.

Dzieci poznawały nowe smaki owoców i warzyw, samodzielnie dokonując wyboru swych ulubionych przysmaków. „Skrzaty” za pomocą dotyku, smaku oraz węchu poznawały owoce i warzywa a my dzięki tym zajęciom już wiemy że winogron to ulubiony przysmak Nataniela, jabłko Piotrusia, a gruszka Miłosza. Marchew nie miała aż takiego powodzenia smakowego, za to najczęściej była dotykana i wąchana.

Cebula tez znalazła swojego wielbiciela z czego bardzo się cieszymy bo na dużo witaminy.