Dnia 5 grudnia 2012r. w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu odbyło się przedstawienie „Kopciuszek” w wykonaniu rodziców i nauczycieli z Przedszkola Publicznego Połańcu wraz z filiami.

W poszczególne role wcielili się:

Kopciuszek – Katarzyna Materkowska

Macocha – Monika Mikoda

Siostry Kasia – Anita Wróbel, – Natalia Nalepa

Sąsiadka i Dama Dworu – Elżbieta Kot

Król i Lodziarz – Michalina Sowa

Królowa– Agnieszka Bobrowska

Królewicz – Agnieszka Małek

Rycerz – Ewelina Sałata

Mieszczanin – Halina Bieniek

Dama Dworu– Ewa Strzelczyk

Herold – Edyta Dziedzic – Godlewska

Dama Dworu, Sklepikarz- Ewa Dziarmaga

Dama Dworu – Katarzyna Dąbrowa

Ochmistrz – Agnieszka Bujakiewicz

Narratorzy – Beata Mika, Jolanta Cebula

Reżyser – Urszula Żurawska

Zaś tradycyjnie 6 grudnia Mikołaj z Panem Burmistrzem Jackiem Tarnowskim odwiedził wszystkie przedszkolaki, które dostały przepiękne prezenty i słodki poczęstunek.

Bajkę z okazji mikołajek mogły zobaczyć wszystkie przedszkolaki z Połańca i Łubnic, uczniowie początkowych klas Publicznej Szkoły Podstawowej w Połańcu oraz wychowankowie Domu Dziecka w Pacanowie.

Dzieci z Pacanowa odwiedzili Przedszkole w Połańcu, gdzie spędzili czas na radosnej zabawie ze swoimi rówieśnikami oraz otrzymali prezenty od Mikołaja.

We wszystkich placówkach przedszkolnych prowadzona była zbiórka środków czystości, które zostaną przekazane siostrom zakonnym prowadzący placówkę Opiekuńczo –Wychowawczą Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego „Dom Ojca Gwidona” w Pacanowie.

Zorganizowanie tego przedsięwzięcia jest możliwe dzięki wsparciu dyrekcji i pracowników Centrum Kultury i Sztuki oraz sponsorom:

Magdzie Porębskiej – Kwiaciarnia Fantazja

Magdalenie Forkasiewicz

Państwu Barbarze i Tomaszowi Kowalskim

Alicji Adaś – Artykuły Chemiczne i Przemysłowe

Firmie MAXIM

Zbigniewowi Wiąckowi – Firma ZIDMA TRANS Transport Osobowo-Towarowy

Zuzannie Kaznocha – Drogeria LABOO

wszystkim rodzicom i pracownikom przedszkoli.