W związku z realizacją projektu „Maria Konopnicka Dzieciom”

przygotowaliśmy dla naszych podopiecznych wiele ciekawych atrakcji.

Jedną z nich było spotkanie dnia 1 marca z panią Elą Kot, malarzem – amatorem.

Powszechnie wiadomo, że nasza koleżanka jest logopedą i  dba o prawidłową wymowę dzieci,

to jednak tego dnia przyszła nie po to, by ćwiczyć lecz po to by pokazać i opowiedzieć co to jest malarstwo.

Na zajęciach pani Ela przybliżyła dzieciom pojęcia związane z malarstwem,

z przedmiotami niezbędnymi w pracy malarza, aż wreszcie pokazała nam swoje obrazy,

które emanowały barwą kolorów, ciepłem i prawdziwą pasją. Dzieci nauczyły się rozróżniać

i nazywać obrazy -  krajobraz, portret, akt, aż w końcu same przy sztaludze

i z pędzlem w ręku mogły poczuć się jak prawdziwi malarze.

Na koniec wychowawca przeczytał wiersz Marii Konopnickiej pt. „Parasol” po czym dzieci farbami i pędzlem malowały na temat wiersza.