Świętokrzyska Gala regionalnego etapu konkursu Ministra Edukacji Narodowej „Mam 6 lat” odbyła się 11 marca br.

w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

W uroczystości wzięli udział Wiceminister Edukacji Narodowej Tadeusz Sławecki, Wicewojewoda Województwa Świętokrzyskiego

Grzegorz Dziubek, Świętokrzyski Kurator Oświaty Małgorzata Muzoł oraz laureaci konkursu.

Celem ogólnopolskiego konkursu „Mam 6 lat jest upowszechnienie najciekawszych form aktywności rodziców umożliwiających przyjazną adaptację dzieci 6-letnich do edukacji szkolnej oraz współpraca między przedszkolem a szkołą podstawową.

Konkurs składał się z trzech kategorii: „Przyjaźnie z przedszkola do szkoły”, „Sześciolatek w przyjaznej szkole”, „Mam 6 lat i potrafię”.

W kategorii: „Przyjaźnie z przedszkola do szkoły” pierwsze miejsce zajęła Rada Rodziców przy Przedszkolu Publicznym w Połańcu, która w formie prezentacji multimedialnej pokazała jak placówka przy wsparciu szkoły podstawowej przygotowuje przedszkolaków do podjęcia nauki w klasie pierwszej.

Dyplom i nagrodę odebrała wiceprzewodnicząca Rady Rodziców Monika Mikoda, nauczyciel Halina Bieniek, Skarbnik Urzędu Miasta i Gminy Połaniec Małgorzata Żugaj oraz Dyrektor Przedszkola Publicznego w Połańcu Anna Kaniszewska.

W kategorii „Mam 6 lat i potrafię” wyróżnienie otrzymała Amelia Drogosz uczennica klasy I Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Połańcu. Amelia jako 6 latek rozpoczęła naukę w klasie pierwszej i na konkurs wykonała pracę plastyczną techniką kolaż. W każdej kategorii nagrodzone trzy prace wezmą udział w finale ogólnopolskim, który odbędzie się 11 kwietnia w Warszawie.

Na zakończenie programu wizyty wiceministra w Kielcach odbyła się debata z samorządowcami, rodzicami, dyrektorami szkół i przedszkoli na temat planowanych zmian oświatowych.