Przedszkole Publiczne w Połańcu wzięło udział w  XV Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży było: ,,Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgle nic złego nie zrobi nikomu”.Akcja ,,NIE dla CZADU” ma służyć kształtowaniu właściwych postaw oraz świadomości zagrożenia jakie niesie tlenek węgla.

Tlenek węgla jest bezbarwnym, bezwonnym, pozbawionym smaku,
toksycznym gazem produkowanym podczas procesu spalania.
Drewno, olej, benzyna, gaz ziemny, nafta oraz węgiel produkują podczas spalania tlenek węgla.
Wdychanie tlenku węgla blokuje zdolność krwi do przenoszenia tlenu i może powodować poważne uszkodzenie płuc, mózgu a nawet doprowadzić do śmierci.
Pomysły małych uczestników po raz kolejny zaskoczyła komisję i postawiła przed nią ogromne wyzwanie. Prace pokazywały jak ważne jest instalowanie czujki tlenku węgla w domu.
Po obradach komisji, miejsca w poszczególnych  grupach wiekowych  uplasowały się następująco:

Grupa I (przedszkole):
I miejsce – Michał Chyla